Překročte stín Chorvatska

Nic proti obligátnímu Chorvatsku. Zná ho skoro každý. Je to bezesporu krásná země, s nepřeberným množstvím přírodních krás, velice bohatou a rozmanitou historií a kulturou. Chorvatsko si určitě zaslouží naše důkladné prozkoumání. Jenže! Jenže tam, jak je uvedeno výše, jezdí každý. Chorvatsko je proto synonymem plácání se na oblázkových plážích u moře. Je to i synonymem poměrné nudy. Ano nudy. Vždyť co, kromě nějakých drobných atrakcí provozovaných u moře, tam naši lidé zažívají? Leží a sluní se. Kdo z lidí táhnoucí se po dálnicích do země, dovolence zaslíbené, zná něco z jeho historie a kultury. Možná tak ještě navštíví Plitvická jezera. Projdou se ve štrúdlu tisíc lidí a jedou dál. Tím to pro ně končí.
pobřeží Korsiky
Vy si přece zasloužíte zajímavější dovolenou. Pokud pracujete po celý rok, nějakou tu korunu si na ni můžete odložit. A najednou máte nejen na dopravu autem, ale přímo letadlem. Nemusíte jet 1000 km autem, ale letět daleko, daleko dál. A nemusíte přitom vytáhnout paty z Evropské unie.
Byli jste na Sardinii, na Sicílii, nebo na Korsice? Byli jste už na Maltě? Že ne? Odbýváte se. Chorvatsko je fajn, ale tyhle destinace tvoří úplně jiný level. Jste stále v Evropské unii, ale už jste skoro někde jinde. Palmy, Olivovníky, vysoké skalnaté hory, krásné pláže. Jižní temperament, neznámé ovoce, jiná kultura.
Přesto v hotelích obvyklé služby, obdobný standard a zvyklosti. Všechny zmíněné destinace jsou v podstatě v dosahu, za rohem, jak se říká. Přesto jsou tak jiné.
domy u moře
Na Korsice si pronajměte bicykl. Je poměrně známá jako ráj pro cyklistiku. Ale pozor, i vysokohorští turisté si zde přijdou na své. Na Sardinii, Maltě, Sicílii zase studujte mentalitu místních lidí. Odpočívejte v pouličních kavárničkách, užívejte si klidu. Ochutnávejte pomeranče a olivy. Vyzkoušejte si tak jinou kuchyni oproti té naší. A všude si samozřejmě můžete zasportovat.
Půjčovny sportovních potřeb, kol, lodí, člunů i dalších potřeb jsou základním vybavením každého rekreačního centra.
Vše je stejné a přitom tak jiné jako v obligátním Chorvatsku. Užijete si změny, a určitě bude vaše dovolená zajímavější než ta, na kterou jste za poslední roky zvyklí. Určitě nebudete litovat změny, ke které jste se odhodlali. Uvidíte.