Nejvíce navštěvované město – Praha

Mnoho lidí jezdí nejen na dovolenou, ale i na výlety do našeho hlavního města. Do města, které má ty nejkrásnější uličky, památky, které vám nabízí mnoho zábavy. Praha je lákadlo i pro zahraniční turisty, kteří sem často na dovolenou jezdí. A i když všichni Prahu známe, tak i přes to se podíváme na místa, kam při návštěvě vyrazit a získat z Prahy jen to nejlepší.

dovolená

Praha se může chlubit svým Národním divadlem, kam pořád chodí mnoho lidí a užívají si dokonalá představení či muzikály. I Petřín je samozřejmostí pro návštěvu. Můžete tam jít pěšky a užijete si tak krásnou procházku. Nahoře vás bude čekat například zrcadlové bludiště. Za nejkrásnější zahradou v Praze se můžete vydat do Vrtbovské zahrady, která vás svou krásou nadchne. Havlíčkovy sady navštěvuje mnoho místních i turistů a park Grébovka je tak velice oblíbený. Pro český národ je velkou památkou Vyšehrad, lákadlem je, že si můžete projít nějaký okruh či okolí Vyšehradu.

dovolená

Neodmyslitelně je Praha známá svým Pražským hradem, který se řadí mezi nejkrásnější a největší komplexy. Mezi stromy a spoustou přírody najdete okouzlující Letohrádek Hvězda, který se nachází v oboře na Bílé hoře. Zajímavostí může být pro mnohé i návštěva vily Lídy Baarové na Hanspaulce. Na procházku vás naláká i Zlatá ulička či Karlův most, kde je denně mnoho turistů a umělců. Na Malé Straně si můžete odpočinout ve Valdštejnské zahradě. No a co by to bylo za návštěvu Prahy bez Staroměstské radnice či Tančícího domu.

Za zábavou vyrazte do ZOO Mořský svět, který je největším mořským akváriem v Česku. Vydejte se na šlapadla nebo si zajděte do Muzea smyslů, které se nachází na Praze 1. I v Muzeu lega vás rádi přivítají. Pokud jste milovníkem vlaků, tak se jděte podívat na největší modelovou železnici v ČR, která se nachází v Království železnic na Smíchově. Národní muzeum i Technické muzeum jsou také jasnou volbou při návštěvě tohoto města. A pokud se chcete trochu bát, tak zajděte do strašidelného domu Fear House. Také můžete zajet do ZOO, do DinoParku či do botanické zahrady. A to není vše. Můžete zajít do Film Legends muzea, do voskového muzea Madame Tussauds nebo do oblíbeného hračkářství Hamleys a na neonový minigolf. Toto je jen malý výpis, co můžete v Praze navštívit.