Nákupy a nástrahy prodejců

Rádi nakupujete, ale chtěli byste méně utrácet a začít víc šetřit? Všímat si výhodnějších nabídek a kvality výrobků. V tomto článku se zaměříme a zamyslíme, jak vlastně celý tento trh funguje, na co si dávat pozor. Jak odlehčit šatník plný věcí a mít konečně něco na sebe.

 

obchod s oblečením

Jak efektivněji nakupovat a na co si dát pozor?

Pozor na slevy, které vypadají výhodně, ale jejich výhodou je to, že daný výrobek je ještě dražší. Pouze původní cenu prodávající navýší a vytváří tím optický klam a pocit větší slevy. Častým nešvarem jsou špatné hodnoty vyjádřené v procentech, které se nacházejí s cenou u výrobku. Jen se podívejte do letáku a přesvědčte. Hned narazíte na několik nesrovnalostí a chybných informací, které by tam vůbec neměly být. Jedná se tedy o klamání zákazníků? Protože je známo, že Češi slyší hodně na slevy?

Porot bychom měli být velice bystří a rozmyslet si, zda tento výrobek nekoupíte výhodněji u jiného prodejce, mnohdy se může jednat i o stovky korun, které nejsou určitě k zahození.

 Jednoduchým způsobem v dnešní době online nakupování, jak srovnat ceny je internet a jeho stránky určené k porovnání cen. Funguje to velice jednoduše a rychle, stačí zadat požadovaný výrobek či produkt a automactiky vám vytvoří z mnoha internetových e-shopů seznam nejlepších cenových nabídek.

Samozřejmě ne vždy co je levné může být dobré, proto bychom neměli opomenout i kvalitu, někdy je lepší prostě připlatit. I vaše peněženka to časem ocení víc, když koupíte dražší věc, tak vám vydrží déle než ta levnější a nemusíte kupovat další novou. Tato myšlenka vychází z ,,price per wear,, – rovnice udržitelnosti, která vsází na podporu kvalitního zboží před levnějším.
on-line prodej

Uveďme si to na jednoduchém přívkladu – když jsi koupím boty za 500 Kč a budu je nosit 100 dnů, jejich cena za den bude činit 5 Kč, ale když si připlatím a pořídím si je za 1500 KČ a budu je nosit 500 dnů, denně zaplatím jen 3Kč.

Proto se nezapomeňte zaměřovat na dva důležité faktory při nakupování, a tím je cena a kvalita.

Také se zamyslete, zda danou věc potřebujete či nikoli. Poté utrácíte peníze zbytečně a oblečení máte přitom plnou skříň, ale nosíme jen 3 stejné kousky.

Výhodnější je tedy koupit si jeden kousek místo dvou, ale raději si připlatit za kvalitu a značku.

U nakupování potravin se můžete řídit jednoduchým pravidlem, doma sepsat seznam, co potřebujete nakoupit a řídit se pouze jim.