Šití je koníček i práce

Šití je pro někoho práce a pro jiného zase koníček, přičemž naučit se šít může každý s trochou zručnosti. Pro zkoušení oblečení slouží krejčovská panna.

Šití je koníček i práce

Zábavné učení

V dnešní době už šití není tolik potřeba a nevěnuje se mu tolik mladých žen, kdy není problém si dané oblečení koupit nové. Ovšem pro řadu lidí je to stále velký koníček a vždy se hodí umět opravit třeba roztrhlé oblečení. Při učení nám může významně pomoci internet, protože na YouTube nalezneme mnoho videí, kde je vše popsáno a ukázáno, přičemž díky tomu vše mnohem rychleji pochopíme. Samozřejmě někdo volí raději cestu knížek, akorát tam nevidíme přesný postup.

navinuté nitě

Naprostým základem je ovládnutí šití zadních stehů pomocí jehly a nitě. Následně se můžeme přesunout na něco složitějšího. Samotnou kapitolou jsou rozhodně šicí stroje, které jsou dnes nezbytností, protože s nimi o dost stoupne produktivita práce a každý steh je pěkně a rychle proveden. Samozřejmě se jej musíme naučit dobře obsluhovat a ovládat, aby výsledek stál za to. Nezapomeňte ani na běžnou údržbu, kam patří třeba mazání olejem.

Krejčovská panna

Aby nám šla práce pěkně od ruky, tak rozhodně potřebujeme správné vybavení. Úplným základem jsou jehly, nitě, špendlíky, nůžky, metr, křída a další produkty. Nevěřili byste jaký je znatelný rozdíl mezi obyčejnými a krejčovskými nůžkami, takže na těchto produktech byste rozhodně šetřit neměli. Samozřejmě je celá řada vychytávek, jenž nám práci ulehčí. Taky je rozdíl mezi domácím šitím a šitím na profesionální úrovni, kde se třeba vyrábí oblečení za tisíce či desetitisíce korun.

šicí stro

Zde je potřeba šikovného člověka i dobrého vybavení. Mnohdy nesmí chybět ani krejčovská panna, protože to je skvělá pomůcka při síti modelů na horní část těla. Kromě šití jsou vhodné také ke zkušení, abychom viděli, jak sedí a mnoho další důležitých prvků. Aranžovací busty jsou zase vhodné pro vystavování výrobků, aby si je hezky zákazník prohlédl ze všech stran. Mnoho těchto produktů je nastavitelných, takže si je můžete přizpůsobit.