Připomíná to bývalé zájezdy do vinných sklípků

Tam se to koštovalo, zpívalo až do ranních hodin. Ale cesta zpět autobusem do domova byla velmi náročná pro vínem přesycený organismus. Nyní je nabídka kvalitních vín opravdu široká, nejen našich, ale také z ciziny. A většinou jsou uzavřené ve sklenicích, vlastně v láhvích. Ty víno konzervují a chrání, ale také vínu umožňují jeho zrání a stárnutí. Přitom je tento vynález užíván již od dávných dob, sklo je již z doby bronzové, ale láhve se vyrábějí až v době starých Římanů. Z čeho se vlastně taková vínová láhev skládá? Je to přední etiketa, zadní etiketa, hrdlo láhve, korková zátka a záklopka.

přípitek vínem

Přední etiketa má za úkol nejen ozdobit láhev, ale také i podat informace o obsahu dané láhve. Jako je například původ hroznů. Protože jsou předpisy přísné, tak některé další potřebné informace jsou na zadní etiketě. A sklo? Víte proč je sklo dohněda zabarvené nebo je v barvě zelené? Ano, samozřejmě chrání obsah před ultrafialovým zářením. Hrdlo láhve umožňuje kromě toho, že se jedná o detail celé láhve, tak umožňuje také použití korkové zátky k uzavření obsahu láhve. Proč zrovna korek? Je to z důvodu, že tento přírodní materiál propouští vzduch a navíc je trvanlivý, vydrží dlouhé roky. A co záklopka, jaké jsou její funkce? Ta je nejen ozdobou celé láhve, ale také je to potvrzení toho, že obsah je nedotčený. Vyrábí se ze staniolu nebo z umělé hmoty. Dostali jste nyní chuť na víno?

velký vinohrad

Jak si vybrat ale takové, které by bylo nejlepší pro naše chutě? Tady je opravdu jednoduchá rada, pořiďte si hotovou sadu kvalitních vín, kterou vytvořili odborníci v této oblasti. Ano, tato sada vín, je průřezem těch nejdůležitějších odrůd dané země či regionu. Takže si vyberete sadu vín, ochutnáte, a můžete se k této společnosti vracet, protože každý měsíc jsou různé druhy vín dovážená a následně rozdělována do vám prodávaných sad.