Jak začít jezdit na kole?

Když jsme byli ještě děti, s určitou pravidelností jsme kolo používali na potěšení i zábava. Pak přišly naše osmnácté narozeniny, my kolo vyměnili za osobní automobil a bylo! Od té doby se cyklistický svět změnit k nepoznání, výstřední cyklistické oděvy, rušné silnice a přeplněné cyklostezky. Není se čemu divit, že řada lidí svého jednostopého miláčka raději uklidilo do garáže nebo sklepa, kde se na něj zub času už pěkně podepsal. Je vcelku pochopitelné, každý kdo si dá pět a pět dohromady, na cyklostezku nikdy nevjede. Spousta cyklistů i těch nejmenších na odstrkávadlech, stále se opakující terén (převážně rovinatý) s délkou pár kilometrů. Že to není nic pro vás?

aktivní cyklista

Oblíbený sport v Česku

V Česku je turistika poměrně oblíbeným sportem, který je dostupný pro každého. Tento sport vyhledává i řada lidí trpící bolestmi kloubů a pohybového aparátu, neboť je při tomto pohybu přetěžují jen minimálně. Kolo má doma dnes asi každý, a pokud ne, není nic jednoduššího, než zavítat do nejbližší specializované prodejny, kde vám doporučí jízdní kolo přesně na míru. Ještě před návštěvou prodejny si ale ujasněte, co od takového kola očekáváte? Chcete terénní, silniční nebo dokonce crossové kolo? V jakém terénu budete jezdit? Jakým způsobem chcete kolo využívat? Jak často? Odpovědi na tyto otázky vám následně pomohou vybrat ten správný stroj, se kterým se bude dobře jezdit.

láhev na pití

Cyklistické oblečení není pro každého

Cyklistické oblečení je zkrátka trochu kontroverzní, k tomu není so dodat. Není potřeba si hned v začátcích pořizovat kontroverzní úbor, který kdekoliv způsobuje rozporuplné pohledy. Dokonce není potřeba si ani holit nohy, abyste mohli pravidelně jezdit na kole. Později ale možná přeci jenom trochu změníte svůj názor a kraťasy nebo tričko craft budou tou správnou cestou. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na helmu, která může v případě pádu zamezit vážnému zranění hlavy.