Nechte složitou práci na odborníky.


Když se rozhodnete mít na zahradě bazén, který bude zapuštěný do země, jedná se o složitý systém zapojení a vytvoření díry jak pro samotnou bazénovou vanu, tak pro místo, kde bude schovaná samotná filtrace. Bude chráněna před nechtěnými vlivy počasí i před vašimi dětmi. Ovšem zapojení filtrace a samotné propojení s bazénem není jen tak a obyčejní lidé, kteří se tím neživý jsou v tomto ztraceni. Ani bych se do toho sám nepouštěl, protože nejsem odborník. Může dojít ke špatnému zapojení a filtrace nebude pracovat jak má. Věděli jste například, že je potřeba spojovací trubkový díl s dvěma lepenými spoji vždy o stejném průměru.

Mufna, 2x lepený spoj PVC-U

Tento trubkový díl se nazývá mufna, 2x lepený spoj PVC-U Chlorito. Slouží ke spojení jednotlivých trubních systémů při výstavě bazénových rozvodů. Je to zajímavé a tento spoj se dá použít i při rozvodu zavlažovací soustavy na vaší zahradě. Jestli to slyšíte poprvé, tak se do samotné stavby bazénu rozhodně nepouštějte, nebo si pozvěte odborníka, který vám se vším pomůže. Vy se můžete účastnit takových činností, jako je vykopání díry na bazénovou vanu a filtrační místnost. Tak budete užiteční, když připravíte kanálky, které budou vést od filtrace až k bazénu, ale sestavu nechte na specialistech.

Mufna, 2x lepený spoj PVC-U

Některé firmy vám nabízí celkové sety jako komplety, kde máte veškeré bazénové vybavení, které budete potřebovat. Dokonce k vám přijede technik, který celý bazén zprovozní a zapojí. Na vás už bude jen samotná úprava kolem bazénu. Jestli se rozhodnete pro dřevěný chodníček kolem bazénu, nebo zvolíte kamínkový přístup. Dodatečné úpravy jsou již zcela na vás. Nebojte se toho a nechte si udělat krásný velký bazén, který vám bude v letních dnech sloužit. Jen si nechte pomoci a nehrajte si na člověka, co ví všechno a všude byl. Takový většinou skončí s křížkem na krku. Z práce nebude nic a koupání vás čekat nebude.