Už jste se byli podívat v mobilní dřevostavbě

Výraz „mobilní dům“ nesklízí zrovna bujaré nadšení, neboť si jej stále mnoho lidí představuje podle zkreslené vize. Mohou za to zejména sezónní objekty, malých rozměrů, velmi skromné, určené jen pro přespávání v teplých měsících roku. Vystačíte s nimi v zemích subtropického a tropického pásma, kde není nutné financovat drahé vytápění a objekty patřičně zateplovat, anebo mohou výborně posloužit pro dočasný nocleh namísto chaty či chalupy v rekreačních oblastech nebo v sezónních kempech. Můžete se s nimi setkat například nedaleko Ledče nad Sázavou, v kempu Stvořidla.

tři dívky v domě

Mobilní objekty se však neustále vyvíjí a přizpůsobují prostředí, kde se střídají roční období, a stavební firmy nabízí v současné době na trhu domy zcela odlišné kategorie – plně zateplené, prostorné, velmi komfortní a s minimálními nároky na údržbu. Jedním z nich je také typ Lavaro House Diana Mirror Top-mobilnidomy.cz. Abyste měli představu, jak to uvnitř vypadá, doporučujeme nejen prohlídku virtuální, prostřednictvím fotografií, ale i osobní návštěvu skutečného vzorového objektu.

interiér domu

Pozemek k výstavbě

Mobilní, celoročně obyvatelné domy, jsou jednou z alternativ bydlení v městských bytech, jejichž ceny se neustále zvyšují, bez ohledu na situaci ohledně pandemie Covid-19. Měli bychom si však uvědomit, jaký rozdíl je mezi bydlením ve svém vlastním domě a na vlastním pozemku, a v domě bytovém, kde jste vázáni různými společnými poplatky, platbami za energie a teplo atd. Mobilní dům je také možnost, jak výrazně ušetřit právě v těchto poplatcích, kdy máte např. vlastní vrt (studnu), vytápíte objekt dřevem a využíváte solární kolektory či fotovoltaiku.

Výběr vhodného mobilního domu je ovšem snazší, ve srovnání s výběrem toho správného pozemku. Výhodou ale je, že je lze umístit pomocí speciální techniky takřka kamkoli, včetně rekreačních oblastí, kde lze objevit pozemky i velmi atraktivní, s krásným výhledem, blízkostí lesa, vodních ploch atd.