Otravný hmyz a parazité doma: jak jim předcházet?


Naši mazlíčci

Co se týče hlodavců, jako jsou křečci, morčata, osmáci nebo pískomilové, paraziti se jim většinou vyhýbají. Nemusíte ani řešit očkování. Pokud máte doma kočku a chodí čas od času ven, může se stát, že přinese domů blechy nebo klíště. Jak blechy, tak klíšťata mohou přenášet různé choroby, proto je nejlepší těmto parazitům předcházet. Na trhu existují obojky, vodičky za krk nebo tablety. Stejně tomu je i u psů. Záleží na vás, kolik peněz chcete do boje s parazity investovat.

pes_s_blechami

Také musíte vyzkoušet, co funguje. Ne vše totiž zabírá. Ideální je poradit se s veterinářem a někým, kdo kočky nebo psy chová a má zkušenosti. U koček a psů je důležité i pravidelné odčervení. Pokud s vámi žijí doma, odčervit byste měli zvíře minimálně čtyři krát do roka. Pokud žijí jen venku, postačí dvakrát až třikrát za rok.

Paraziti doma

Může se stát, že vaše zvíře přinese domů blechy nebo klíště. Po procházce venku byste měli zvíře prohlédnout a klíšťata odstranit, aby časem neodpadla někde v bytě. S blechami to bude o něco horší. Pokud vám zamoří byt, čeká vás boj. Nejprve budete muset najít jejich hnízdo, použít přípravek proti blechám a vyprat a umýt vše v okolí. Samozřejmě blech musíte zbavit i psa či kočku, jinak je to boj s větrnými mlýny. I přesto že nemáte doma zvířata, mohou se u vás objevit jiní paraziti, jako jsou například štěnice. Boj s nimi je na dlouhou trať. Podívejte se, co odpuzuje štěnice Praha-Deratizacnisluzby.

Otravný hmyz

Obzvláště v létě nás obtěžuje hmyz, jako jsou komáři, mouchy nebo vosy. Řešením může být síť v oknech. Je to asi nejlepší prevence proti hmyzu. Zabrání i vniknutí pavouků, které mnozí z nás také nemusí.

otravný_komár

A pokud se stane, že vám domů vnikne komár, který vás nenechá spát, existují různá zařízení do zásuvky, která hmyz odpuzují nebo dokonce zcela zahubí. Proti mouchám existují samolepky na okna, na které se mouchy přilepí.