Vyšší odškodnění za úraz

Žijete řádným rodinným životem, chodíte do práce, děti do školky, máte se rádi. Občas si vyrazíte na zahraniční dovolenou k moři – co by rodiče pro děti neudělali! Žijete poklidným spokojeným životem, protože je pro vás důležité, že máte práci a rodina je finančně zajištěna.

Ale jak to už tak bývá, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Živiteli rodiny se stane velmi nepříjemný pracovní úraz, který zanechá trvalé následky a po několika měsících strávených v nemocnici se sice domů na doléčení vrací, ale s ním i nízké nemocenské dávky, které vyplácí okresní správa sociálního zabezpečení. Hranice výplaty nemocenských dávek jsou limitovány, nelze do nekonečna pobírat nemocenskou, proto dbejte i na to, aby odškodnění za pracovní úraz byl pro vás akceptovatelný a ve výši, která vrátí rodině opět původní standard.

papírová bankovka

Protože podstatným snížením příjmů mnohdy dochází ke snížení životní úrovně rodiny, jelikož je nutné nemocného vozit k lékaři, zajišťovat mu doprovod, léky, mnohdy i rehabilitační pomůcky či přímo rehabilitace, které ne vždy jsou hrazené pojišťovnou, to když si zrovna vyberete kvalitního a odborně zdatného rehabilitačního pracovníka, který nemá uzavřenou smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

pojištění poškození

Nenechte se oklamat nízkým plněním za odškodnění při pracovním úrazu a zjistěte si, na co všechno máte nárok. To jste asi věděli, že máte nárok na bolestné, protože zaměstnavatelé s tím své zaměstnance seznamují. Lékař po ukončení pracovní neschopnosti vyplní i formulář bolestného, kde se určitými body ohodnotí diagnóza a dle bodů pak pojišťovna vyplácí bolestné. Věděli jste například, že máte nárok ale i na ztížené společenské uplatnění, ztrátu na výdělku během pracovní neschopnosti, ale i na ztrátu na výdělku po ukončení pracovní neschopnosti?

To vše za vás umíme a můžeme zajistit, pokud se obrátíte na naši bezplatnou on-line právní poradnu, která v případě újmy na zdraví pro vás pracuje zcela b e z p l a t n ě!