Vlna doma

Produkty z vlny jsou pro své skvělé vlastnosti opravdové stálice. Jejich velkou výhodou je, že mohou bydlet společně i s lidmi, které trápí nějaká obtížná alergie. Nedráždí je a nepřidávají jim tak další zdravotní problémy.
Jaké výrobky z vlny můžeme tedy do našeho domova vybrat?
 pletená ozdoba
Tradiční koberce
Ty jsou nestárnoucí, klasické a velice kvalitní. Vynikají tím, že jsou pružné, odolné a mají dlouhou životnost. Jejich jediná nevýhoda spočívá v menší odolnosti vůči nečistotám. To se dá řešit tím, že na pomoc použijeme vhodnou impregnaci.
 
V posteli léčí
Pokud vlnou vybavíme naši ložnici, bud to působit nejen dekorativně a příjemně na dotek. Vlna nás může léčit! A to díky lanolinu, tuku obalujícímu vlákno ovčí vlny. Vlna velice dobře odvádí vlhkost a dokáže tak vyrábět „suché teplo“. To ulevuje při revmatických bolestech. Velice účinně uvolňuje svaly a klouby, které trpí bolestí a únavou, působí pozitivně na krevní oběh. Lanolín uklidňuje podrážděnou kůži, působí mírně i proti zánětům. Proto jsou pokrývky a polštáře z vlny výborným materiálem do ložnic alergiků a lidí s různými problémy s pokožkou. Lůžkoviny z vlny zkrátka regulují teplotu a ulevují od různých bolestí, čímž podporují náš klidný spánek!
 dřevěné srdíčko
V obýváku i kuchyni
Ale nejen v ložnicích najdou výrobky z vlny uplatnění. Dobrou volbou jsou i v jiných částech našeho bytu. Můžeme si pořídit vlněné přehozy na sedačky a křesla, polštářky, podsedáky na židle. Studenou podlahu zahřejí skvěle vlněné předložky.
 ovce na pastvě
Pozor na vhodnou údržbu!
Především je třeba mít neustále na mysli, že vlnu nikdy nesmíme prát na více než 30°C. Za pomoci pračky jen tehdy, pokud máme na tento materiál šetrný program. Vlna totiž snadno tvoří žmolky a může plstnatět. Dodržujeme pokyny k údržbě od výrobců. Pokud pereme ručně, nikdy neždímáme, jen vodu šetrně vymačkáme. Na sušák umisťujeme vodorovně. Jen tak zajistíme, že vlna v bytě zůstane dlouho krásná a kvalitní.