Jak se starat o bazén

Všechno na světě si žádá své a bazény v tomto ohledu nejsou výjimkou. Pokud tyto mají poskytovat lidem to, co se od nich očekává, musí se o ně i náležitě pečovat, a to bez ohledu na to, komu patří, kde se nacházejí a jak jsou velké či vybavené. Protože v žádném bazénu nevydrží voda čistá navěky.
kluk pod vodou
Pokud má člověk bazén umístěný někde pod střechou, má to v nejednou ohledu jednodušší než ten, kdo ho má na volném prostranství, dejme tomu na zahradě. Snazší je to ale pouze v tom, že do takového venkovního bazénu napadá daleko více nečistot, jmenovitě třeba listí z okolní vegetace, poletujícího prachu a podobně.
Jinak jsou si ale bazény víceméně podobné a podobně tudíž vypadá i péče o ně.
Aby byla v takovém bazénu voda čistá, je mu zapotřebí:
a) filtrace, jež z vody odstraňuje plovoucí drobnější nečistoty
b) síťka na teleskopické tyči, jíž lze „konkurovat“ filtraci, tedy lovit do této plovoucí špínu
c) vysavač bazénového dna, jenž se stará o to, aby zmizely nečistoty, jež ve vodě klesají a usazují se právě až na samém dně, odkud jsou jinak jen těžko odstranitelné
d) plachta, jíž lze bazén zakrýt v době, kdy tento není užíván, aby do něj nepadala nečistota v době, kdy se tomu dá vyhnout
e) a samozřejmě nesmí chybět ani patřičná bazénová chemie, jež zabraňuje především množení mikroorganismů, které dokážou vodu – ač jsa takřka neviditelné – nejednou pořádně zaneřádit.
Aby pak spolehlivě fungovalo to posledně zmíněné, tedy chemické přípravky určené k čištění vody, je třeba průběžně sledovat parametry, jež taková voda má. Protože by se to sice mohlo zdát být banalitou, ale není tomu tak.
hotelový bazén
Pokud chcete mít jistotu, že se koupete v čisté a nezávadné vodě, , jež taková voda musí mít. Abyste v případě potřeby včas zakročili a napravili nedostatky dříve, než bude pozdě. Než vám začnou v souvislosti s koupáním v takové vodě hrozit nepříjemné vyrážky či jiné zdravotní problémy.
Sledovat je třeba kupříkladu pH vody, tedy její kyselost. Protože vybočí-li tato hodnota z normálu, nejednou přestanou různé přípravky zkvalitňující vodu správně fungovat a to je počátek cesty do pekel.
Pro měření této hodnoty je záhodno mít ten správný tester, jenž snadno a rychle zjistí, jak se věci mají. Stačí ho ponořit do vody a za chvíli už víme, je-li třeba zakročit vhodným přípravkem. A pak už stačí jenom jeho správné dávkování a můžeme se jít koupat. Bez jakéhokoliv rizika.