Tromsø a jeho krásy

Pokud jste milovníkem norské přírody, tak je Tromsø jako stvořené pro Vás! Je to osmé největší město v Norsku a mezi jeho hlavní plusy patří právě ta úžasná polární záře, která je zde k vidění v období od 18. května až do 26. července. Ačkoliv se řadí mezi města v Norsku největší, má pouhých šedesát tisíc obyvatel. Ale to je na Norsko hodně. Mezi jiné zajímavosti města patří například to, že je zde umístěna nejsevernější univerzita. Za zmínku také stojí to, že je zde nejsevernější pivovar na světě a i dokonce botanická zahrada.
severní světlo
Určitě si vždy ohlídejte v jaký termín se sem chcete vydat, polární záře totiž není k vidění po celý rok a byla by škoda vydat se na tak dalekou cestu a pak dorazit uprostřed temného období, kdy nic vidět není.
V Tromsø a jeho okolí žije hodně sobů, což je pro nás středo Evropany také rarita.
Vždy dbejte na to, abyste si Váš výlet do Norska pečlivě rozplánovali. Země je to krásná a veliká. A právě ta vzdálenost je zde občas problémem. Pokud patříte mezi vášnivé dobrodruhy, kteří chtějí poznat zemi se vším všudy, tak počítejte s velkým obnosem peněz na cestování mezi městy. Je zde velmi rozšířená letecká doprava, ale její ceny opravdu nejsou nízké.
tromso most
Co ještě stojí určitě za navštívení v Norsku?
·         Oslo – Je to hlavní město a na své si zde přijdou milovníci muzeí a galerií.
·         Trondheim – Jedno z větších měst. Zajímavostí jsou řady barevných domků, velmi typických pro Norsko.
·         Telemark – Oblast Telemark se nachází v těsné blízkosti (asi 1 hodina autem) od hlavního města a najdeme zde nádherné hory a plno jezer.
·         Bergen – Druhé největší město Norska, které přesně vyjadřuje norskou architekturu a poskytne Vám nahlédnout do jejich úžasné kultury.
Je velmi dobré hlídat si ceny letenek těsně před začátkem letní sezony. Norsko je rájem pro lyžaře a fanoušky zimních radovánek, takže jsou ceny v zimě o dost vyšší než během léta, kdy většina lidí dává přednost teplejším zákoutím našeho světa.