Peníze musí být

Co se týká peněz, jenom těžko bychom hledali někoho, kdo by je nepotřeboval. A nebylo by o moc snazší najít mezi námi někoho, kdo jich vždycky měl, má a také bude mít dost. Peníze prostě potřebujeme, ale velice často také nemáme zrovna k dispozici. A když nás postihne jejich nedostatek, obvykle usilujeme o to, abychom je zase nějak sehnali. A to někdy s větším a někdy s menším úspěchem.

Pokud je někdo ve shánění potřebných peněz úspěšný a nepociťuje tak jejich nedostatek, má to dobré. Může mít vše, co potřebuje, a za takových podmínek je radost žít. Jenže co ti, kterým peníze také scházejí, kteří je také shánějí, ale pořád ne a ne mít dost? Co mají dělat ti, kdo si nedokážou vydělat na svou existenci a dostávají se tak do dočasných finančních problémů?

mexické mince

Těm, kdo nemají jiné řešení, lze klidně doporučit půjčku. Pokud to potřebují, ať se zkrátka obrátí na nějaký finanční ústav a požádají tam o tu z půjček, která jim připadá nejdokonalejší nebo aspoň zvladatelná.

Jenže co když tak dotyční učiní, jenže neuspějí? Co když zajdou do banky a tam se po prověření různých dokladů dozví, že nejsou bonitní a mají tedy smůlu? Vypadá to docela beznadějně, že? Dokud si ten člověk nezvýší příjmy, které zrovna zvýšit nedokáže, nepůjčí mu, nemá naději, dokud má v registrech dlužníků nějaký záznam, který ale sám od sebe jen tak nezmizí…

stará bankovka

Ale i pak ještě naděje existuje. Kromě bankovních půjček se u nás přece nabízí i nebankovní hypotéka, a ta je něčím daleko dostupnějším než bankovní půjčky. A proto může pomoci i těm, jimž podle názoru bankovních úředníků není pomoci.

Pokud má tedy člověk aspoň nějakou nemovitost, kterou by se u nebankovní společnosti dokázal zaručit za splácení půjčených peněz, má v podstatě vyhráno. Tady to ke schválení půjčky stačí. A pokud má takový člověk na to, aby v budoucnu splácel, ať si klidně takovou nebankovní hypotéku vezme.