Webové stránky snadno a rychle

Kdybyste si chtěli postavit webovou stránku úplně od začátku, museli byste se naučit několik programovacích jazyků od HTML přes CSS až po JavaScript nebo PHP. Ale nemusíte být zkušený programátor na to, abyste si vytvořili vlastní funkční stránku.

programátor u pc

Jako první si potřebujete zaregistrovat doménu – vlastní adresu pod kterou vás klienti budou hledat. Zde je dobré rozmyslet si pár věcí. Pro české uživatele je nejpřirozenější používat koncovku .cz, pokud je tedy vaše cílová skupina zde, určitě bude těžší prorazit s koncovkou .net nebo podobné. Také samotný název by měl být snadno zapamatovatelný, nejlépe jednoslovný.

Dále potřebujete najít webhosting – virtuální prostor, kde bude váš web uložen, obvykle placeno ročně nebo měsíčně v balíčku s doménou.

Poté už jen stačí nainstalovat redakční systém – nejpoužívanější (až 33% veškerých webů) a nejméně náročný je systém WordPress, který je založený na PHP a MySQL. Jednak je zcela zdarma a můžete si zde vybrat z množství šablon zdarma. Pro představu se bavíme asi o 5 000 šablonách. Dále lze šablony zakoupit nebo si je nechat navrhnout zkušeným programátorem nebo existují i šikovné online kurzy, jak si šablonu upravit dle svých představ. Psaní příspěvků i vkládání fotek je velmi jednoduché, můžete si řídit vše sami.

Další důležitou funkcí WordPressu jsou pluginy. Jsou to šikovní pomocníci, kteří dokáží web zrychlit, zálohovat nebo připojit platební bránu. Kvůli nařízení EU o informování o sběru dat (cookies) existuje i speciální plugin na splnění této legislativní stránky.
zasílání fotek

WordPress obklopuje rozsáhlá komunita, pokud tedy narazíte na problém, je spoustu lidí, na které je možné se obrátit. Také existuje spoustu video návodů nebo diskuzních fór, a to i v češtině. Už jsem zmínila, že je zdarma?

Www stránku máme hotovou, teď už se jen naučit něco z online marketingu, SEO optimalizací a potenciální klienti se budou hrnout na váš web.