OILSEED SERVIS s.r.o. se zabývá distribucí zdraví prospěšných exotických kešu ořechů

Kešu jsou exotické oříšky, svým tvarem připomínající půlměsíc. Patří k nejvýživnějším druhům ořechů a olejnatých semen na této planetě, ačkoli je domorodí obyvatelé spíše vyhazují jako odpad. Kešu jsou totiž součástí jedlého ovoce, kterému místní obyvatelé dávají přednost, a s konzumací samotných nažek těchto plodů se příliš neobtěžují. Nažky neboli oříšky kešu se ovšem vyváží do celého světa a je o ně zájem i z toho důvodu, že jsou velmi chutné.

zralé kešu

OILSEED SERVIS s.r.o. dodává na náš trh kromě kešu oříšků i další druhy, např. piniové ořechy či pistácie. Podstatné je, že si tu lze objednat i velké množství s množstevní slevou. Většina druhů ořechů se může bez problémů skladovat dlouhou dobu, za příznivých podmínek i jeden rok.

Čím jsou prospěšné ořechy kešu

Dobrý zdroj kyseliny olejové – převážnou většinu tukové složky v ořeších tvoří nenasycené mastné kyseliny. Jsou to velmi prospěšné látky pro vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích a dále pro vyživování tělesných buněk, včetně nervové soustavy a mozku. Kyselina olejová je velmi prospěšná pro cévní systém a srdeční sval, a právě velmi mnoho jí obsahují kešu oříšky a spolu s nimi také např. olivový (za studena lisovaný panenský) olej.

kešu v misce

Najdete v nich mnoho tryptofanu – tryptofan je jedna z esenciálních aminokyselin, které lidé musí přijímat ve stravě, a tělo si je nedokáže vytvořit samo. V mládí se ovšem tryptofan vstřebává mnohem lépe, nežli ve stáří, a tak je záhodno doplnit jej některými vydatnějšími zdroji. Těmi jsou například banány nebo špenát, sojový tempeh a drobné fazolky mungo, ale především kešu ořechy. A k čemu potřebujeme vlastně tryptofan? Je to zásadní látka pro tvorbu dvou velmi důležitých hormonů – serotoninu a melatoninu.

Melatonin podporuje zdravý spánek a serotonin reguluje stresové hormony, ovšem oba hormony jsou klíčové pro náš imunitní systém. Jinými slovy, kdo konzumuje málo tryptofanu, může se mu zhroutit obranyschopnost vůči infekcím, což je v dnešní „covidové době“ docela zásadní.