Správné ošetřování vody

Koupání ve vodě, která je plná nečistot, není zrovna nejlepším nápadem na světě. Je lepší ji před použitím důkladně vyčistit. To platí i o stěnách bazénu.

Správné ošetřování vody

Abyste si mohli v létě zaplavat, nemusíte chodit někam na rybník, případně navštívit místní veřejné koupaliště. Ono to většinou za moc nestojí. Nejen fakt, že minimálně v případě koupaliště budete muset platit vstupné, ale i velký výskyt lidí nevěstí nic dobrého. Člověk se musí tlačit často nejen ve frontě na pivo, ale také i v samotné vodě. Daleko lepší je vybudovat si doma na zahradě vlastní koupací plochu. Pokud tuto možnost máte, určitě ji chytněte pořádně za pačesy. Uvidíte, že toho nebudete litovat.

Čistá modrá voda

Výhodou dnešní moderní doby navíc je, že není nutné pořizovat si tradiční typy zapuštěných bazénů, které jsou nejenže zbytečně drahé, ale zároveň je potřeba provést i celou řadu stavebních prací, což nejenže nabourá rodinný rozpočet ještě více, ale také v podstatě zničí notnou část pozemku. Nadzemní verze jsou v tomto ohledu daleko lepší, i když nenabízejí tolik prostoru k plavání.

Kvalitní chemie

Samotná koupací plocha se však musí udržovat, a to udržovat opravdu dobře. Základem je v tomto případě chemie. V našich zeměpisných šířkách se pro čištění vody používá primárně chlór. Ten se využívá nejen v domácích podmínkách, ale také i na koupalištích. Chlór je skvělý, když se to s ním nepřežene. V případě vyššího dávkování však už tak fantastický být nemusí, jelikož dokáže poměrně podstatným způsobem dráždit pokožku, případně i sliznice. Pokud nechcete mít po každém koupání červené oči, budete se muset poohlédnout buďto po jiné dezinfekci, případně snížit dávky.

Plavec

Čistí stěny a dno

Abyste si mohli dovolit snížit doporučené dávkování, budete muset nejdříve důkladně vyčistit stěny a dno, ze kterých se v pravidelných intervalech odlupují různé mikroskopické nečistoty, které vodu kalí a jinak znečišťují. Toho docílíte snadno, a sice pomocí vysavače do bazénu. Pro menší koupací plochu vám bohatě postačí manuální model, ale v případě, že vlastníte něco většího, bude lepší trochu se plácnout přes kapsu a koupit si automatický nebo alespoň poloautomatický typ.