Nadešel čas objevit službu barber shopu

Slovo BARBERS – pochází z latinského BARBA – holič, člověk, který původně měl kromě úpravy vlasů a vousů také funkci zubaře a ranhojiče. Dnes člověk, který z vás v příjemném prostředí udělá dokonalým gentlemanem.
Seberte kuráž a zkuste pro jednou vynechat obligátní návštěvu uprášeného holičství v suterénu paneláku za rohem, kde se mužské hlavy stříhají jako na běžícím pásu a běžně takzvaně na sucho, a vyměnit za návštěvu barber shopu.
zastřihávání vousů
Jedná se o tak trochu jiné pánské holičství, jehož styl a forma přišla z Ameriky do Čech před asi patnácti lety. Dnes se s nimi můžete setkat už v každém větším městě.
Interiéry těchto salónu jsou laděny různě, ale velmi často i do podoby anglických klubů, včetně bohatě zásobených barů s kvalitním alkoholem, nebo kávou. A v čem je služba barber shopu tak jiná? Především v samotném přístupu k zákazníkovi, kterému je od počátku věnována perfektní péče, s důrazem na splnění jeho požadavků, týkajících se účesu, nebo střihu vousů. Samozřejmostí jsou zde masáže hlavy, barvení vlasů, i vousů. Běžným postupem je zde holení břitvou s vyměnitelnou žiletkou. Zákazník zde běžně zakoupí přípravky na vlasy, oleje a vosky na vousy, a navíc si odnese i cenné rady, jak o ně pečovat do další návštěvy. Během procedur může zvolit poslech oblíbené hudby, nebo sledovat právě probíhající sportovní utkání, či listovat v aktuálním tisku. 
salon pro muže
Protože jde o místo, které má podpořit mužskou integritu a vytvářet prostředí, kde mohou pánové spolu svobodně debatovat,( jak to můžeme ostatně pozorovat v amerických tzv. černých holičstvích), ženy sem tudíž nemají přístup, ani jako doprovod partnera.
Vzhledem k tradičním pracovním postupům, se návštěva berber shopu může protáhnout i na hodinu a více…což je ale účelem této služby, která chce, aby zákazník dostal maximum péče.
ručník na obličeji
Službu barber shopů využívají zejména muži ve věku mezi dvaceti pěti a čtyřiceti lety a je tedy na nás ostatních, abychom se i my starší začali trochu více rozmazlovat. Nemyslíte?