Co je to půjčka se zástavou nemovitosti

Již od dob vynálezu peněz si lidé půjčují. Avšak zatímco v minulých dobách na půjčky nebylo hleděno zrovna milým okem, dnes jsou velmi rozšířené. Faktem je, že naprostá většina naší dospělé populace má alespoň jednu půjčku, kterou zrovna splácí.

Že se jedná o žádaný produkt můžeme vidět i podle toho, kolik společností, ať už bankovních či nebankovních, je poskytuje. Každá z nic má svá vlastní pravidla, která musí žadatel splňovat, aby mu byla přiznána. Ovšem vzhledem k tomu, že jich existuje tolik druhů, si nějakou najde prakticky každý.

pujcka3

Jedním z poměrně nových typů je pak půjčka se zástavou nemovitosti. Zde je výhodné to, že společnost nepožaduje doklad o výši vašeho příjmu, ani ručitele. Díky tomu je podstatně dostupnější. Je však potřeba, aby žadatel byl přímým a jediným vlastníkem nějaké nemovitosti. Ta se potom dá v zástavu. Co to znamená?

Jednoduše to, že pokud z nějakého důvodu nebudete splácet dle domluveného splátkového kalendáře, bude vám vaše nemovitost zabavena a následně prodána na aukci. Tím se pokryje ztráta, kterou by firma, která vám peníze poskytla, jinak utrpěla.

pujcka4

Zde je tedy dobré pečlivě uvážit, zda je právě tento produkt pro nás ten pravý. Můžeme si například být jisti, že za naší současné situace splácet dokážeme. Avšak bude to platit vždy? Co když budeme mít nějaké mimořádné výdaje, například o Vánocích? Nebo pokud budeme dlouhodobě nemocní nebo přijdeme o zaměstnání?

I toto vše je potřeba uvážit, než se rozhodneme. Je totiž pravdou, že pro většinu lidí půjčka není ideálním nástrojem. Obvykle se jí totiž snaží řešit nedostatek financí. Jen málokdy si však uvědomí, že právě to je cesta do začarovaného kruhu dluhové pasti.

Proto je vždy dobré se předem skutečně dobře zamyslet, zda je to opravdu jediné možné řešení. Snadno se totiž může stát, že si naši situaci v konečném důsledku zhoršíme. A to rozhodně nikdo z nás nechce.