Proč nás oslovuje nábytek z masivu

Pořídit si dřevěný konferenční stolek furniture-nabytek.cz, postel, komody, knihovny a další nábytek z masivního dřeva a nikoli z dřevitého odpadu, je výzvou pro mnohé z nás. Tyto výrobky jsou sice dražší, ale cena je vyvažována jinými vlastnostmi.

Především takové výrobky dobře vypadají, jsou zdravotně nezávadné a stěží jim v tom konkuruje jakákoli syntetická „náhražka“. Jde tu ale i o něco jiného.

velký obývací pokoj

Trvanlivost

Nábytek z dřevitého odpadu se stal obrovským byznysem, což ovšem může nahrávat ekologickým problémům a přílišné spotřebě surovin, konkrétně dřeva. Je totiž známo, že trvanlivost nábytku z dřevotřísky není vysoká a častěji se mění za nový, nežli nábytek z masivu. Ten může v domácnosti přetrvat i desítky let, což může velmi výrazně snížit těžbu této přírodní suroviny. Pokud budou lidé dávat přednost kvalitě a dlouhodobé trvanlivosti, může to zájem o dřevotřískové desky velmi razantně omezit a ty by se pak mohly využívat jen tam, kde se to opravdu vyplatí, např. v regálech skladů, dílen atp. Může se tím snížit i množství pokáceného dřeva zdravých stromů na úkor dřeva z polomů.

nábytek v pokoji

Ionizace

Kvalita ovzduší je jeden z ukazatelů, které mají na naše zdraví významný vliv. Nejde však jen o městský smog a průmyslové zplodiny, nýbrž o přirozenou ionizaci vzduchu v prostředí, kde se pohybujeme v průběhu dne. Tam, kde převládají kladné ionty, nás to poškozuje, zatímco se zápornými ionty se lépe regenerujeme a jsme zdravější. K tvorbě záporných iontů přispívá nábytek z masivu, přírodní koberce, pokojové rostliny a další přírodní materiály v domácnosti, a samozřejmě i pravidelné větrání (pokud venku není vzduch horší, než doma). Mnoho kladných iontů se uvnitř místností (doma, v kancelářích atd.) vytváří u syntetických tkanin, výrobků z plastu, u kopírek a tiskáren (laserových), u vinylových podlah nebo tapet atd.