Svítit lze i rozumně

Pokud si pořídíte opravdu spořivý zdroj světla, můžete svítit denně od rána až do noci bez toho, aniž byste se museli obávat extrémních přeplatků.

Svítit lze i rozumně

Spotřeba elektrické energie nejen u nás, ale prakticky na celé planetě stále stoupá. Čím dál tím více lidí používá elektroniku, která nějakou tu spotřebu má. Ovšem i díky tomu přichází automaticky i efekt zdražování, takže elektřina stojí stále více a více. S tímto efektem se zatím principiálně asi moc dělat nedá, ale v rámci domácnosti můžete přeci jen pár stovek, možná i tisícovek ročně za elektřinu ušetřit. A nemusíte proto provádět žádná drastická opatření typu vyhazování veškeré elektroniky z domu.

Moderní typ žárovek

Přemýšleli jste už o tom, kolik peněz ročně prosvítíte? Nebude to málo, zvláště, pokud používáte zastaralé světelné zdroje, které ještě ke svému chodu používají vlákno. To není příliš moudré, a sice z důvodu spotřeby. Je potřeba začít myslet trochu více ekonomicky, což mimo jiné znamená i koupi moderních led žárovek nové generace.

Jsou po všech stránkách skvělé

Svícení není levná záležitost, hlavně tedy v zimě, kdy má den jen několik málo hodin. Ovšem nemyslete si, i v letních měsících průměrná domácnost dokáže prosvítit nemalé peníze. Málokdo totiž si totiž dopřává večerní četbu při svíčkách. Když ale budete využívat led žárovky, sníží se vaše spotřeba rovnou několikanásobně. Je složité udělat přesný výpočet, jelikož každý model žárovek má trochu jiné úsporné vlastnosti. Obecně platí, že čím dražší světelný zdroj, tím je obvykle méně žravější. Ovšem není to vždy stoprocentní, a to ani u spořivých světel.

Používejte kvalitní žárovky

Dají se sehnat levně

V případě, že nechcete šetřit opravdu každou korunu, je nesmysl si pořizovat ty nešetrnější led žárovky. Ne, že by nebyly užitečné, to rozhodně ne, ale jejich cena je až příliš vysoká a pak je otázkou, zdali se vyplatí zaplatit až tolik. Standardní modely mají obdobné vlastnosti a zároveň stojí o hodně méně. Není tedy nutné utrácet za každou cenu. Většině lidí bohatě postačí běžný standard. Ten se vyplatí asi nejvíce.