Svět maziv a olejů

http://www.maziva-ultralube.cz/ t=UTF-8″>

V podstatě je tak moc široký záběr, jelikož neexistuje pouze jedno mazivo na všechno. Asi nejvíce se setkáváme nebo si uvědomujeme automobilová a motocyklová maziva.
Automobilová maziva – jedná se o soubor olejů a maziv, které slouží různě podle svého účelu a zaměření. Některé pouze k mazání nebo přenosu síly v automobilech. Pro normálního řidiče budou nejvíce roli hrát motorové nebo převodové oleje.
Motocyklová maziva – ty jsou odlišná od automobilových, ačkoliv by se mohlo zdát, že vlastně jsou stejná. Motocykl se chová úplně jinak a má tudíž odlišnou potřebu. V podstatě potřebuje maziva, která mají vysokou tepelnou stabilitu, velkou zatíženost, ale i odolnost.

letecký motor

To ale zdaleka není všechno

Ucelenou nabídku skvěle představí produkty značky Molykote Danoil, které uspokojí svým výběrem nejednoho uživatele, který si mazivo může hravě vybrat přesně na míru. Kdo pracuje s větším objemem maziv, tak zajisté ocení větší balení. Maziva jsou v různých formách a tak se dají využívat jak profesionálními pracovníky v jakémkoliv oboru, kde se leccos potřebuje promazat, aby nedošlo ke tření, které způsobí zadření jakékoliv kovové části.

různé hřídele, písty pasující do sebe

Plastická a řetězová maziva

Rozhodně se nejedná o tekuté oleje. Plastická maziva se používají k mazání valivých a kluzkých ploch, kde se zkrátka po technické stránce olej nehodí. Občas se jimi také říká mazací tuky nebo od laiků, získala maziva pojmenování vazelína. V podstatě se jedná o tužší konzistenci, která když se namaže na kovové nebo i jiné díly, tak bude dostatečně dlouho držet a nesteče. Dalším specifickým mazivem jsou řetězová, která mají za úkol chránit řetězy proti korozi, ale i například od soli. V podstatě jsou opět vyrobena na jiné bázi, jelikož musí mít zároveň schopnost zamezit odstřikování daného maziva z řetězů nebo dokonce smývání vodou. Daleko lepší je používat novinku, která usnadní rozhodně práci a to řetězové mazivo ve spreji, kdy se dostane i do těch nejzáludnějších skulinek a ohybů.