Soukromí na zahradě


Zahrada je krásné místo, které kromě užitku slouží také k odpočinku. Abyste nemuseli řešit zvídavé pohledy sousedů, tak je zapotřebí si vytvořit soukromí.

Soukromí na zahradě

Lze vyřešit pomocí rostlin

V životě je také velmi důležitý odpočinek, protože díky němu můžeme nabrat nové síly. Je k němu zapotřebí i příjemné prostředí, protože jedině tak si odpočinek skutečně užijeme a bude mít dobrý výsledek. Takovým místem klidně může být zahrada, protože zde můžeme mít krásnou přírodu a také klid, což je pro tuto činnost ideální. Někdy ji ale bohužel kazí sousedé nebo kolemjdoucí, protože na nás a náš pozemek hází zvídavé pohledy, což nám neumožňuje si užít soukromí na našem pozemku.

plot z tůjí

Můžeme mít sice dobré vztahy se sousedy, ale je vhodné mít místo, kde budeme hezky schování a na nás nikdo neuvidí. Toho se dá docílit za pomocí rostlin. Proto se využívá živých plotů, které opravdu fungují jako plot, ovšem tento je přírodní a nejde přes něj vidět, což přesně potřebujeme. Sice ho musím pravidelně starat a o některé druhy se starat, ale rozhodně to stojí za to. Příkladem jsou klasické túje, jenž dorůstají do slušných výšek.

Zástěna

Někde se použít živý plot nedá, nebo jej na daném místě prostě nechceme. Ušetříme si tak starosti s péčí a také nebudeme muset řešit fázi, kdy teprve rostliny jsou malé a neposkytují nám dostatečnou ochranu proti tomu, aby přes ně nebylo nikde vidět. Hezkým produktem je dřevěná zástěna, protože je zároveň vyráběna ve tvaru čtvercové sítě. To je ideální ke stavbám jako je například pergola a zahradní altánek, kdy tímto prvkem podtrhnete celou architekturu.

zahradní altánek

Můžete její povrch opravovat a následně natřít barvou, protože takto dosáhnete stejného odstínu jako má daná stavba, takže se budou k sobě kompletně hodí. Oblíbené jsou plazivé rostliny, přičemž ty potřebují pevnou oporu, po které se můžou plazit. K tomu je vhodná právě zástěna, protože je to hezký prvek, a ještě k tomu na ní může růst spousta nádherných rostlin. Některé i kvetou, a proto si budete moci užívat její krásy přímo v pergole či altánku.