Osvěžte se v létě těmi správnými tekutinami

Samozřejmě, při pití velmi záleží na chuti daného jedince. Vyhýbat bychom se však měli nadměrnému množství kávy a černého čaje, jelikož ty působí spíše dehydrujícím účinkem. Nevhodné jsou také slazené nápoje, po kterých máme brzy žízeň, a očekávané osvěžení nepřijde. Ani pravidelná konzumace alkoholu není vhodná, i když se nám může zdát, že zažene žízeň dostatečně.

Obyčejná voda

Nejlepší a nejjednodušší zdroj tekutin. Čistá voda. Můžete pít kohoutkovou, pokut je voda v místě vašeho bydliště chuťově přijatelná. Pokud ne, můžete si pořídit filtr na vodu, či filtrovací konvici, a vodu před konzumací zbavit nepříjemné chuti. Vhodná je také balená voda, například kojenecká. Vodu nepijte ledovou, měla by se blížit spíše pokojové teplotě. Zažene vám více žízeň, a vyhnete se teplotnímu šoku pro své tělo.

Ledový čaj

Bylinné a ovocné čaje

Čaj si udělejte nejlépe do velké konvice či džbánu a nechte ho vychladit v lednici. Nebo přidejte do vlažného čaje pár kostek ledu a máte domácí ledový čaj. Můžete vybírat mezi čaji ovocnými či z různých bylinek, jako je máta, heřmánek či meduňka, která vám pomůže zklidnit mysl a je vhodná k pití před spaním. Výborná je také kopřiva, která má odvodňující účinek, a pokud trpíte v létě na oteklé nohy, může vám velmi pomoci. Výborné jsou také zelené čaje, které ale nedělejte příliš silné.

Limonáda

Domácí limonády

S pomocí vody a libovolných surovin si můžete vytvořit výbornou domácí limonádu. Do džbánu s vodou přidejte, co vás napadne. Můžete přidat mátu pro svěží chuť, citrón, limetku, pomeranče nebo naopak nějaké bobulovité ovoce, jako borůvky, maliny, ostružiny. Pokud nemůžete sehnat čerstvé, poslouží i mražené směsi. Do domácí limonády se skvěle hodí i nakrájené plátky okurky.

Kupte si kvalitní limonádu

Pokud máte přece jen chuť na nějakou dobrou limonádu, a chcete si ji zakoupit, dbejte na to, aby byla kvalitní, bez příliš vysokého obsahu cukru a aby vám samozřejmě chutnala. Můžete zkusit neobvyklé příchutě, chutná je například levandulová, pampelišková nebo mátová limonáda.