Jak si vybudovat vlastní šatnu?

Pokud je vaše domácnost velkorysá na prostor a vy přemýšlíte, jak ho co nejlepším způsobem zužitkovat, myslete přitom na vybudování šatny. Věřte nebo ne, ale dříve či později její přítomnost v interiéru oceníte. Jak si poradit se správným vybavením a na co bychom neměli při návrhu zapomínat?

Prostorná šatna

Šatna v domácnosti představuje tak trochu přepych, i z tohoto důvodu povětšinou zaobírá prostory, které nám tak trochu zbydou. Povětšinou se jedná o místnosti bez přirozeného denního světla, nejrůznější výklenky či představují využití jinak nevyužitelného místa pod schodištěm. Povětšinou jsou ale také součástí ložnice či dětského pokoje, na který přímo navazují. I když v jiných zemích se jedná o standard, u nás je šatna spíše přepychem, bez kterého se s klidným svědomím můžeme obejít. Možná ale budete hovořit jinak ve chvíli, kdy budete mít vlastní šatnu konečně doma.

Zavěšené oblečení

Základ tvoří povětšinou vestavěné skříně, které mají výhodu v jejich variabilitě. Jednotlivé kusy nábytku si můžete navrhnout dle vlastní libosti, jinak tomu není samozřejmě ani v případě vnitřního uspořádání. Díky vestavěným skříním je tak možné využít například vysoké stropy, nejrůznější výklenky ve zdech nebo jinak nevyužitelný prostor v podkroví a pod šikminou.

I když základní vybavení šatny je tvořeno primárně šatními skříněmi, jenom s těmi se spokojit nemusíte. Vše se odvíjí od prostoru, na kterém se šatna rozprostírá. Pokud šatna nabízí velkorysé prostory, nezapomeňte ani na zrcadla, křeslo nebo třeba kosmetický stolek. Zkrátka by měla být vybavena vším, co byste mohli při převlékání potřebovat.

Ideální jsou šatny s přirozeným denním světlem, ne vždy je to ale možné. Naštěstí už dnes existuje osvětlení, které dokáže přirozené světlo zcela nahradit. Díky nim bude celá místnost působit mnohem přívětivějším dojmem.