Zvláštnosti betonových plotů

Desky jsou velmi tenké – typickou vlastností těchto výrobků je úspora materiálu, ale nikoli na úkor funkčnosti a životnosti. Výrobci počítají s tím, že armované díly, prokládané ocelovými pruty, vydrží plnit svůj účel v terénu po dobu zhruba čtyřiceti let, a to i ve velmi omezené tloušťce jednotlivých segmentů. Tloušťka panelů je pouhé čtyři centimetry a bez problémů je můžete vztyčit až do výšky dvou a půl metru. Díky tomu se tento způsob oplocení svými prostorovými požadavky přibližuje drátěnému pletivu, není to zkrátka tlustá, masivní cihlová či kamenná zeď.

cihlová zídka

Nepotřebujete maltu – revoluční počin této technologie spočívá v tom, že jde o stavebnicovou konstrukci. Panely se pouze vsouvají do drážek ve sloupcích a není nutné je ani lepit, ani tmelit či spojovat maltou. Konstrukci lze i po mnoha letech rozebrat a umístit oplocení jinde, tedy s ohledem na pořízení nových sloupků, které se napevno musí zabetonovat do země.

betonový plot

Beton se dřevem vypadá zajímavě – výroba a montáž betonových plotů v Olomouci Montazmpc.cz nabízí využití dvou stavebních prvků, které se k sobě zdánlivě nehodí. V zásadě máte pravdu, pokud by šlo o beton s šedou texturou, známý z průmyslových a vojenských staveb, půjde o nevzhledné projekty, které by si domů dobrovolně nepořídil asi nikdo, ale to si výrobci dobře uvědomují. Proto vyvíjí oplocení vzhledově atraktivní, v různých barvách, geometrických tvarech či vzorech, aby jej bylo možné snadno přizpůsobit všem typům objektů, případně je doplnit masivním dřevem. O tom, jakou mají taková řešení finální podobu, se snadno přesvědčíte při pohledu na zveřejněné záběry hotových oplocení z různých koutů naší země.

Za pár dnů je hotovo – kdokoli dával dříve přednost soukromí a zajištění pozemku před zvědavci z okolí, musel vsadit na klasickou zeď, jejíž výstavba se protáhla i na několik týdnů, a také značně prodražila. To u betonových plotů neplatí, postavíte je za několik dnů, a výrazně levněji.