Od cetek po diamanty

Znám ženy a mnoho mužů, které kromě úsměvu žádné doplňky nezdobí. Nesnáší jakékoliv šperky na kůži. U žen jsou to, pravda, výjimky, ale existují. Většina dam se ovšem zdobí aspoň nějakým tím minimem doplňků. Buď je nikdy nesundává, nebo střídá každý den, i vícekrát za den, jiné.

šperk srdce
Jakými šperky doplnit oblečení?

· Náušnice

· Řetízky a náhrdelníky

· Brože

· Náramky

· Piercing

· Čelenky

· Prstýnky

· Pásky

· Řetízky na nohu

· Manžetové knoflíčky

· Hodinky

· Spony na kravatu

Některé se týkají pouze mužů, jiné pouze žen a řada z nich je univerzální. Záleží jen na nás, jak moc se chceme zdobit a do šperků a doplňků investovat. Někdo sbírá šperky celý život, kdy dostává cenné kousky k různým výročím a oslavám. Děvčata začínají většinou již v kolébce, kdy dostanou první náušničky. Chlapci většinou až kolem puberty, kdy dostanou první prstýnek nebo řetízek od přítelkyně.

Jejich cena může začínat na pár korunách a šplhat do milionů. Někdo si potrpí na originalitu a cena je mu jedno, jiný se rád chlubí velkými diamanty a známou značkou. Každý to prostě máme jinak a tak je to v pořádku.
různé korále

Kdo má rád šperky zdobené křišťálovými krystaly různých barev, ať se podívá na . Najde zde tipy na šperky známé značky Swarovski. Další velmi populární značkou je Pandora, jejíž náramky nosí velké množství dívek a žen.

Šperky si kupujeme sami, ale ještě častěji je dostáváme darem. Nejdříve od rodičů a prarodičů, později od ctitelů a ctitelek, milenců a milenek a životních partnerů a partnerek. Jsem toho názoru, že větší radost může kolikrát udělat prstýnek z trávy, než zlatý prsten s briliantem. Na materiálu a ceně totiž dle mého nezáleží, nýbrž na tom, od koho a proč jsme šperk dostali. Pro mě jsou nejcennější ty, které mi moji blízcí vlastnoručně vyrobili.