Jaké výhody má virtuální sídlo pro OSVČ

Mnoho lidí si myslí, že si vydělá mnohem více peněz podnikáním než v klasickém zaměstnaneckém poměru. Tomu samozřejmě napomáhají představy bohatých podnikatelů, které jsou v nás pevně zakořeněny. I to je důvod, proč počet osob samostatně výdělečně činných stále roste. Ovšem k tomu, abychom mohli podnikání rozjet, potřebujeme mimo jiné i sídlo. To ostatně budeme vyplňovat i do všech svých žádostí, a navíc musí být spolu s názvem naší firmy zaregistrované. To může být samozřejmě kdekoliv – u nás doma, v prostorách, které si koupíme či pronajmeme, je to poměrně jedno. Podmínkou však je, že na oné adrese musí naše firma skutečně fyzicky sídlit. A věřte, že je to bedlivě kontrolováno. S rozšiřováním možností internetu, a především internetového obchodu se však nabízí otázka, zda není virtuální sídlo pro OSVČ také vhodné. Jistě, má jej většina klasických firem, ale co například malí podnikatelé? Vyplatí se to i jim?

možnosti designu virtuálního sídla

To je otázka, na kterou není až tak snadné odpovědět. Ve hře je totiž hned několik důležitých faktorů, které mají na celkový efekt vliv.

První otázkou je samozřejmě cena. Pokud totiž má naše virtuální sídlo skutečně fungovat a přinášet nám nové klienty, je také nutné, aby dobře vypadalo. A to obvykle není zadarmo. Samozřejmě, pokud se daný člověk vyzná ve tvorbě webových stránek, pak může veškerou práci zastat sám. To však není případ většiny z nich, a tak je potřeba za jejich tvorbu zaplatit.

znázornění internetového obchodu

To samé platí o pronájmu virtuálního prostoru. Jistě, můžeme využít některé z volných hostingů, avšak zde je nutné počítat s tím, že na našem webu budou reklamy. A to rozhodně nevypadá dobře, zvláště pokud budou na konkurenci. V neposlední řadě je zde otázka času. Naši internetovou stránku je totiž nutné pravidelně aktualizovat, především pak ceník a katalog zboží. A to může být u malých podnikatelů problém. Je proto dobré rozvážit veškeré naše možnosti a rozhodnout se, zda se nám tato investice vůbec vyplatí. Věřte totiž, že peněz rozhodně minimálně na začátku nebudete mít nazbyt.