Brýle proti modrému světlu urychlují regeneraci oční tkáně

Modré světlo je součást denního slunečního záření, bez něho bychom stěží zvládali běžné denní aktivity, protože probouzí činorodost, zajišťuje dostatečnou pozornost a bdělost a k životu neodmyslitelně patří. V přírodě je to zařízeno tak, že nástup modrého světla začíná až několik hodin po ranním rozbřesku, protože modré krátkovlnné spektrum neprochází tak hustou vrstvou atmosféry v době, kdy je slunce nízko nad obzorem.

muž v brýlích

Tomuto přirozenému dennímu cyklu se také přizpůsobuje lidský i zvířecí organismus a využívá jej ke své maximální aktivitě pouze po omezenou dobu, jenže člověk svými pracovními a zábavními činnostmi tento cyklus narušil. Jen si vybavte, kolik hodin denně trávíte u počítače i po západu slunce nebo před jeho východem, a kolik hodin denně sledujete v této době televizní obrazovku. Nerespektování přirozených přírodních pochodů pak vede k tomu, že oční sítnice je den co den přetěžována, rychleji degraduje a stárne a v extrémních případech to může vést až k slepotě.

žena v brýlích

Tomuto jevu lze předejít omezením práce na počítači a sledováním televize nebo displejů mobilních telefonů, ale ne vždy to jde tak snadno, a tak jsou nám tu na pomoc brýle proti modrému světlu https://www.luxbryle.cz/36-proti-modremu-svetlu. Dovolují pracovat na počítači či sledovat TV, aniž by docházelo k extrémní oční zátěži. Brýle navodí situaci přibližující se době západu slunce, a jestliže vnímáte únavu očí i během dne, můžete brýle nosit v podstatě kdykoli.

Brýle jsou vhodné pro dospělé i pro děti a lze je doporučit zejména tomu, kdo tráví prací na počítači dlouhé hodiny a neuvědomuje si, jak pomalu, ale jistě ztrácí zrak i v produktivním věku. Samozřejmě jsou zde vhodné i výživové doplňky, které pomáhají jako součást stravy posílit regeneraci oční tkáně, přičemž v kombinaci s brýlemi proti modrému světlu mohou zaznamenat ještě vyšší účinnost.