Pohodový večer

Není nic lepšího než uléhat do postele s pocitem dobře odvedené práce, spokojenosti a těšit se na následující den. Je důležité umět se ke konci dne uvolnit, oprostit od minulosti a udělat si chvíli pro sebe. Každá žena si po náročném dni zaslouží odpočinek. Jak ale nejlépe vypnout?
odpočinek u krbu
·         Dopřejte si horkou vanu nebo dlouhou sprchu. Na vlasy si aplikujte regenerační masku. Maska je skvělým způsobem, jak nechat namáhanou hřívu na chvíli vydechnout. Nejsou to však jen vlasy, co si zaslouží extra péči, je to i vaše pleť, která vám poděkuje za pár brzké odlíčení make-upu a následnou hydrataci.
·         Nechte se vtáhnout do děje vaši právě rozečtené knížky. Hledejte v ní inspiraci do každodenního života. Dělejte si zápisky a zvýrazněte pasáže, které vám utkvěly v mysli.
hořící svíčky
·         Pusťte si váš oblíbený film nebo seriál. Stejně jako knížkou se jím nechte inspirovat, věnujte mu svou plnou pozornost, ne pouze její zlomek.
·         Uvařte si čaj. Co třeba ovocný nebo bylinný? Skvělý je i čaj z čerstvé máty nebo zázvoru.
·         Dopřejte si něco dobrého, zasloužíte si to.  Ať už se jedná o čokoládu, oblíbenou zmrzlinu, či cokoliv jiného.
·         Udělejte si pohodlí. Oblečte si pouze to, v čem se cítíte opravdu dobře a uvolněně, nehledě na to, jak nevkusné vám to může připadat. Zabalte se do deky, obklopte se polštáři a relaxujte.
·         Nenechte se ničím rozhodit, odložte na chvíli mobilní telefon a žijte pouze přítomným okamžikem. Posuňte alespoň na chvíli sebe samou na první místo. Zprávy a pracovní hovory chvíli počkají, vaše pohoda je v tomto případě mnohem důležitější.
šeřík ve váze
V dnešní uspěchané době se čím dál tím méně žen umí skutečně oprostit od všech povinností a starostí a udělat si chvíli jen pro sebe. Přitom je to nesmírně důležité pro celkovou tělesnou i duševní pohodu. Pohodově strávený večer má blahodárný vliv také na kvalitu spánku a náladu, do které se člověk následující den probudí.