Mercedes SUV GLA malý ale šikovný plechový krasavec

Premiéra terénního modelu GLA byla v roce 2013. Aktuálně je však toto malé SUV k dostání v inovativní podobě, která je přínosem v mnoha směrech. Nejvýraznější změnu zaznamenal nejen nový motor.
 
Díky aktuální modernizaci je tak stále velmi oblíbeným automobilem brázdící silnice. Pozitivní je i rozšířená nabídka komfortních prvků. Fandové a nadšenci jistě nepřehlédnou ani interesantní kruhové mlhovky u zvolené varianty, rovněž tak nelze opomenout nárazník a full LED světlomety. V nabídce se nachází taktéž nová litá kola či béžový lak Canyon.
 volant mercedes-benz
Motor aneb pohonné jednotky
 
V rámci inovace byla však zachována pod kapotou stejná oferta pohonných jednotek, ovšem došlo o doplnění verzí GLA 220 4Matic mající výkon 135 kW a standardní pohon všech kol. Zároveň tímto by spotřeba všech dostupných variant na trhu mohla do jisté míry vylepšit snížení koeficientu odporu vzduchu. Mezi TOP nabídku se řadí a zůstává doposud varianta AMG GLA 45 s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 280 kW a točivém momentu 475 Nm. V tomto případě tak všechna kola jsou poháněna sedmistupňovým dvouspojkovým automatem. Toto malé a dokonalé SUV se může pochlubit aerodynamikou a na 100 km/h se tak dokáže ocitnout za čtyři sekundy. Rozjede se maximálně na 250 km/h.
 
Interiér a jeho inovativní design
 
I když pro mnohé může působit na první pohled vzhled kabiny nezměněný, opak je pravdou. Nicméně svou pozornost si žádá a zaujme zejména volně stojící osmipalcová obrazovka multimediálního systému. V rámci menších změn jsou červené ručičky budíků, knoflíky pro elektrické nastavení sedadel, která jsou ve stříbrném chromu. A za zmínku bezpochybně stojí i nový design zvolených potahů sedadel.
 
SUV GLA od automobilky Mercedes má zavedený panoramatický kamerový systém a elektrická víka u pátých dveří. Nechybí ani volitelné designové balíčky v rámci nabídky Exlusive, AMG Line či Night.
 znak mercedes-benz
Vzhledově disponuje AMG novým předním nárazníkem mající jiné nasávání vzduchu a přepracovaný splitter. Změnu zaznamenala i dvojitá lamela masky chladiče, která je v inovativním provedení chromovaná. Do sériové výbavy zamířila i full LED světla. Vzadu tak je nový difuzor, stříbrná dekorační lišta a odlišný střešní spoiler. Dvacetipalcová kola jsou v šedé barvě, nicméně k dostání a na výběr jsou i v černém provedení.
 
Vzhledem k přepracování přístrojového štítu, je nyní palubní deska čalouněná kůží Artico. Inovace byla i v rámci dekorační plochy, klíče i voliče E-Select, které jsou nyní opatřeny logem AMG. Zde se nabízí volitelný balíček AMG Dynamic Plus obsahující přední uzamykatelný diferenciál, podvozek AMG Ride Control, režim Race a sportovní řízení.