Jsou sáčky se zipem skutečně vhodné?

Není pochyb o tom, že i na našem trhu se sáčky se zipem 2Pack začlenily do běžného repertoáru obchodů. Byť jsou o dost dražší, než ty klasické, přesto výrobci tvrdí, že mají řadu výhod. Jaké to vlastně jsou?

 

Tou první je fakt, že je lze uzavřít tak, že se jejich obsah nevysype. Můžeme jej tedy dát do batohu beze strachu, že to, co v něm bylo, najdeme následně vysypané po celé tašce a budeme to muset namáhavě sbírat.

 

sacek1

 

Další výhodou je, že lze vytlačit naprosto všechen vzduch a uzavřít jej tak, aby se tam žádný nedostal. To přispívá k tomu, že věci vydrží déle a například potraviny budou mnohem déle čerstvé. A to se rozhodně hodí, že?

 

Ovšem jsou zde i nevýhody. Tou první je samozřejmě cena. Ta je mnohem vyšší, než u klasických plastových sáčků. Je však faktem, že sáčky se zipem jsou z pevnějšího materiálu, který se tak snadno neprotrhne. Je to i kvůli tomu, že jsou zamýšleny na více použití, zatímco ty běžné jen na jednorázové.

 

Ale skutečně to tak funguje? Vezměme si uložení potravin. Zdá se to jednoduché, že? Uzavřeme tam jídlo a nedostanou se k němu moli ani nic jiného. Skvělé. Avšak je zde fakt, že snad neexistuje potravina, která by sáček neznečistila.

 

sacek2

 

Když ji tedy vyndáte, co s ním? Mytí je nepraktické a nepohodlné, navíc se voda může snadno dostat do mechanismu zipu a poškodit jej. Nezbývá, než jej vyhodit. A to je škoda, vzhledem k tomu, že by stejnou službu prokázal i klasický igelitový pytlík.

 

V neposlední řadě zde máme fakt, že do něj nelze dát všechny materiály. Především se jedná o ty mokré či sypké, neboť ty se dostanou do mechanismu zipu a způsobí, že nebude možné jej používat. A to je rozhodně škoda, neboť právě kvůli tomu jsme si jej kupovali.

 

Nakonec lze tedy říci, že je lepší použít ty klasické. Věřte, že je to výhodnější, než zbytečně utrácet peníze za tento typ. Rozhodně se to nevyplatí.