Chcete-li v Thajsku prázdné pláže, musíte hledat málem pod mikroskopem

Ale dají se ještě najít. Je přece jenom několik ostrovů a pláží, kde není hlava na hlavě, odevšad se nese hudba a slyšíte mnohem více směs jazyků všech turistických národů, než místní řeč nebo univerzální angličtinu.
Kam vyrazit, abyste byli na pláži téměř sami?
Vyrazte na neturistické ostrovy, které se nacházejí na jihu země. Vynechte ty nejznámější, jako jsou Langkawi a Samui, ale zamiřte jižněji, kde se nacházejí menší a méně známé ostrovy. Pravda, infrastruktura je zde slabší, na druhou stranu zde ale nepotkáte tolik obyvatel jiných koutů Evropy.

Vyrazte do jižního Thajska – zdejší ostrovy ještě masovou turistiku neznají.

1. Koh Phaam
Právě tento ostrov patří do řady těch jižních ostrovů, kde si můžete vyjet pramicí nebo motorovým člunem po moři mezi menšími ostrovy a objevovat, aniž byste měli v zádech stovky turistů. Tento ostrov se nachází v Andamanském moři, je to ostrov umělců a volnomyšlenkářů, kde je na všechno čas.
Není tu moc luxusních hotelů, zato tu najdete klidné pláže, tiché apartmány a plantáže kešu ořechů.

2. Koh Jum
Tento ostrov je také známý jako Koh Pu. Najede ho v Andamanském moři poblíž výletního města Krabi. Leží mezi známými výletními ostrovy Koh Phi Phi a Koh Lanta. Koh Jum má nádherné pláže, je to většinou rovinný ostrov a je poměrně malý. Najdete tady řadu bungalovů, které jsou dost daleko od sebe na to, abyste měli pocit, že jste na pláži dlouhé několik kilometrů téměř sami.

Tento ostrov je známý hlavně tím, že tu roste snad všechno tropické ovoce, které si snad ani neumíte ani představit. Velkou výhodou je, že mnoho kusů ovoce si můžete přímo na tržišti zdarma vyzkoušet. Místí se rádi baví sledováním výrazu ve vašem obličeji, když něco jíte poprvé.
Navštivte zdejší pláže Ao Si a tržiště Baan Ting Rai.